sourceksa.com

  1. Magyar európai parlamenti képviselők fizetése
  2. Ep képviselői fizetés
  3. Ep képviselők fizetese
  4. Közepes munkáért is sokmilliós fizetés jár – Így keresnek a magyar EP képviselők - Blikk
  5. Európai parlamenti képviselők fizetése
  6. Megint emelték a politikusok fizetését, öt év alatt közel 80 százalékos növekedés - Napi.hu
  7. Magyarul

Alig fél évvel ezelőtt emelkedett legutóbb a parlamenti képviselők fizetése, de most újra örülhetnek a hónap végén: egyes parlamenti képviselők 70-77 százalékos növekedésnek örülhetnek 5 év alatt. Megkezdődött a parlamenti képviselők fizetésének emelése fél évvel ezelőtt. A kormány a lépést azzal indokolta, hogy évek óta nem emelkedett a bérük, ezért a pedagógusok, az egészségügyi dolgozók és a többi szektor alkalmazottai után itt az ideje a képviselői fizetések felzárkóztatásának is - kezdi összefoglalóját az. Pontos kalkulációt nehéz készíteni, ugyanis a képviselői alapilletménye mellett a vállalat tisztségekkel - miniszteri, államtitkári, vagy helyettesi posztokkal, netán kormánybiztossággal, bizottsági tagságokkal például - ez a havi bérük még magasabbra emelkedhet. A portál viszont úgy számol, hogy miközben az országos átlagos bruttó bér 2014-től mostanáig 54, 9 százalékkal emelkedett, több képviselő fizetése ugyanezen időszak alatt, a mostani emelést is figyelembe véve 70-77 százalékkal nőtt.

Magyar európai parlamenti képviselők fizetése

Ritkán látott tömött ülésterem az EP-ben. Fotó: A képviselőknek telesen kötetlen a munkaidejük. Évente 12 ülésszakot kellene abszolválniuk (ha ugyan beteszik a lábukat az ülésterembe) Strasbourgban, illetve további üléseken és bizottsági tárgyalásokon kell(ene) részt venniük Brüsszelben. Persze van olyan, aki minden plenáris ülésen részt vesz, de olyanok is akadnak, akik nem szeretnek bejárni dolgozni. Egyébként munkába járni kifejezetten megérné még a lustábbaknak is. Minden egyes ülésen töltött nap után napidíjat is kapnak, ami idén 306 euró/nap. Ehhez elég reggel aláírni a jelenléti ívet… És még a bónuszok is… A remek fizetéssel bíró eurokraták egyéb költségeit is igen nagylelkűen téríti az EP. Az irodával, telefonszámlákkal és hasonló kiadásokkal kapcsolatos költségeket is az EP fedezi legfeljebb 4320 euró értékben – minden hónapban. 4264 euró jár utazási költségekre egy évben. Az EP-képviselők asszisztenseket, gyakornokokat is alkalmazhatnak, és erre külön keret áll rendelkezésükre – 2017-ben legfeljebb 24 164 euró.

A képviselők havi tiszteletdíja nettó 2, 2 millió forint. Ezen felül kapnak 105 ezer forint napidíjat minden napra, amikor Brüsszelben vagy Strasbourgban dolgoznak. Ezt a pénzt többek között szállásra költhetik. További kiadásaikra havi 1, 5 millió forint költségtérítés áll rendelkezésükre, amivel elszámolniuk sem kell. Az EU fizeti ezen felül az utazásokat és az orvosi költségeik egy részét is. Járhat autó és iroda is az EP-képviselőknek. Azok a képviselők pedig, akik most kiestek a parlamentből, annyi hónap végkielégítést kapnak, ahány évig ellátták feladatukat: vagyis például 5 évnyi munka után 5 havi pénz jár nekik.

Ep képviselői fizetés

A becslésük szerint ennek nagyjából 30 képviselő örülhetett, de lehet, hogy még többen is voltak, mert a decemberi botrányba fulladt ülés miatt Kövér László házelnök több ellenzéki képviselőt is fizetés-megvonással szankcionált. Esetükben tehát nehéz becsülni. Viszont Kövér fizetése pont ismert: ez 2, 4 millió forintról 2, 67 millióra emelkedett, ami majdnem nyolcszorosa az országos átlagnak. A frakcióvezetők fizetése is megközelíti a havi bruttó 2 millió forintot: a februári 1, 78 millió után 1, 979 szerepel a bérlapon. A legkevesebbet kereső képviselők sem panaszkodhatnak: fizetésük megközelíti az 1 millió forintot, mivel a 891 ezer forintos bruttójuk 989 700 forintra emelkedett. A miniszteri javadalmazás 1, 8 millióról majdnem havi 2 millió forintra emelkedett márciustól. Tehát, aki két helyről kap fizetést és csak az alapilletményt kapja a képviselői munkájáért, de mellette például tárcavezető, akkor a fizetése havi bruttó 2, 6 millióról 2, 9 millióra ugrott egyetlen hónap alatt. Érdekesség, hogy ez a havi 10, 4 százalékos növekmény nagyjából a januári bruttó átlagkereset-emelkedésnek felel meg.

Az EP képviselőkre sokszor vetült az a gyanú, hogy "visszaosztást" kérnek az asszisztensi fizetésből a "lehetőségért" cserébe. És bár a mai rendelkezések ezt szigorúan tiltják, több cikk is megjelent azzal kapcsolatban, hogy ez még mindig általános gyakorlat. Fontos megjegyezni, hogy az EP képviselők 2009 óta nem alkalmazhatják saját rokonaikat asszisztensként. A 24 164 eurót nem feltétlenül kell asszisztensekre költeni, negyedét tanácsadásra és tanulmányírásra is fordíthatják – ennek elszámolására pedig elég egy számla és egy szerződés. Hogy az a bizonyos tanulmány miről szólt és volt-e haszna, nem számít. A parlamenti képviselőket is rangsorolják aktivitásuk és teljesítményük szerint. Ide kattintva lehet megnézni, hogy országok szerint melyik képviselő milyen helyezést kap. Csáky Pál (MKP) például a szlovákiai EP-képviselők között az 5 helyen végzett (az EP teljes, 751-es listáján 416. ), rögtön után Richard Sulík (SaS) következik. A most-hidas Nagy József szlovákiai viszonylatban a 8. helyen áll (a teljes listán 446.

Ep képviselők fizetese

Lakás vagy szállodahasználat, amire az Országgyűlés Hivatala köt szerződést. 2018-tól a havi alapdíj 35 százalékáig, 312 ezer forintig mehet el. Korábban csak 25 százalék lehetett, legfeljebb 187 ezer forint. Mobiltelefon-szolgáltatás, tavaly augusztustól a havi tiszteletdíj 5 százaléka. Irodai elhelyezés. Tavaly augusztustól az alap tiszteletdíj maximum 70 százaléka, 624 ezer forint. Előtte 50 százalék járt, 374 ezer forint lehetett. Képviselői keret, vagy más néven alkalmazotti költségtérítés. Tavaly augusztustól az alap tiszteletdíj duplájáig, előtte csak az alap tiszteletdíj mértékéig volt igénybe vehető, közterhek nélkül. A képviselői keret fel nem használt részét, akár az egészet is át lehet csoportosítani a képviselőcsoport részére. Ez utóbbi négy jogcímen tavaly júliusig havi legfeljebb 1, 35 millió forint térítést kaphattak a képviselők, ami augusztusra megduplázódhatott, 2022-re pedig már közelítheti a havi 3, 87 millió forintot. Ahogy az üzemanyagnál hozott példákból is láttuk, nem minden képviselő él a maximális költségtérítés lehetőségével, de a megszabott keretek nem zárják ki az irreálisnak tűnő költségek elszámolását sem.

Közepes munkáért is sokmilliós fizetés jár – Így keresnek a magyar EP képviselők - Blikk

  • Ep képviselők fizetése 2019
  • Millie marotta állatok királysága
  • Kincs ami nincs teljes film
  • Mi az az adr department
  • Infláció számítása ksh
  • Shape up gél vélemények
  • Magyar európai parlamenti képviselők fizetése
  • A legjobb 10 étterem Kiraly Utca közelében - Tripadvisor
  • Carbon cleaner vélemények
  • ELEKTROMOS-NAPELEMES MÉCSESEK | Floraland - Virágkötészeti kellékek, dekoráció és ajándék webáruház
  • Ep képviselők fizetése há

A jövőben sem kell elszámolniuk a fizetésükön felül kapott juttatásaikkal az EP-képviselőknek miután az Európai Parlament elnöksége nem szavazta meg a javaslatot. Ez pedig évente nagyjából 40 millió euróba kerül az európai adófizetőknek. Az Európai Parlament munkájában 751 képviselő vesz részt, akik a tiszteletdíjukon felül több különböző juttatást is kapnak - emlékeztet az. Az egyik az általános költségtérítés (General Expenditure Allowance, röviden GEA), aminek célja a megválasztásuk szerinti tagállamban felmerülő költségek fedezése, például az irodáik fenntartása, a telefon- és postaköltségek, valamint a számítógépek beszerzésének, működtetésének és karbantartásának költsége. A GEA összege körülbelül havi 1, 3 millió forint: 2016-ban 4. 320 euró 2017-ben 4. 342 euró 2018-ban 4. 416 euró A 751 EP-képviselő részére kifizetett GEA évente nagyjából 40 millió eurós (kb. 12 milliárd forint) kiadás az Európai Uniónak, vagyis az adófizetőknek. Nem kis összegről van szó, mégis kontroll nélkül költhetik el az EP-képviselők.

Európai parlamenti képviselők fizetése

Miért éri meg EP-képviselőnek lenni? Az EP hivatalos honlapján található információk szerint a rugalmas munkaidőn túl rendkívül vonzó a fizetés. 2009 előtt minden EP-s "honatya" azt a bért kapta, mint az általa képviselt ország parlamenti képviselői. Ennek köszönhetően elég nagy eltérések voltak az uniós politikusok bére között. Az olasz képviselők például 6-szor többet kerestek a spanyolnál. Ezekre az eltérésekre hivatkozva aztán 2009-ben egységesítették a béreket. Egy EP-képviselő havi alapbére bruttó 8844, 05 euró volt 2017 első félévében. Az adó és járulékok levonása után 6611, 42 eurója marad. A szlovák nemzetgazdasági átlagbér csaknem tízszerese Korábban volt arra példa, hogy az EP-be pártlistáról bekerült képviselő fizetése egy részét előzetes megállapodás alapján visszajuttatta – hálából a lehetőségért – pártja száma. A 2009-től az EP rendelkezései a képviselők védelmében az ilyen megállapodásokat semmisnek nyilvánítják, mondván, hogy a bér egyedül az EP-s képviselőé – persze, ha valaki önszántából adja a pártnak, az más kérdés.

ep képviselők fizetése há

Megint emelték a politikusok fizetését, öt év alatt közel 80 százalékos növekedés - Napi.hu

). Mennyi az annyi? Euró-tízezrek landolnak EP-képviselőink zsebében Körké Nyitókép: Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

ep képviselők fizetése 2019

Magyarul

ep képviselők fizetése

Így a képviselői alap tiszteletdíj 2020-ban meghaladhatja az egymillió, 2022-re pedig az 1, 2 millió forintot is. Hátra és előre tekintve az látszik, hogy miközben a bruttó átlagkereset talán 149 ezer forinttal nőhet 2017-től a következő kormányzati ciklus végéig, 2022-ig, aközben a képviselői alapdíjaknál 500 ezer forint feletti lehet az emelkedés. Minden oldalról bebiztosították a képviselők apanázsának emelkedését: beépítettek egy olyan biztosítékot, hogy ha netán csökkenne az átlagkereset, akkor is nő az alap tiszteletdíj. Ilyen esetben nem az utolsó évi (csökkenő) adatot kell figyelembe venni, hanem az egy évvel korábbit, ami még magasabb volt. Az alap tiszteletdíjon felül különböző kiegészítő díjakat is kaphatnak a parlamenti képviselők: bizottsági tagságért járó díjazás (1, 2-es, vagy 1, 4-es szorzó), bizottsági elnök (1, 7-es szorzó), alelnök (1, 5-ös szorzó), frakcióvezetés (2-es szorzó), frakcióvezető-helyettes (1, 7-es szorzó). Lehetnek mínuszok is, például az igazolatlan hiányzás arányosan csökkentheti a díjazást.

February 18, 2022